Vítejte na mém blogu, který má hlavní cíl přinášet zajímavosti a věci s nimi spojené ze seriálu Naruto a jiných anime. Najdete tu ale i doplňující věci netýkající se tohoto tématu, které doplňují blog něčím novým nebo zajímavým. Staňte se členy Anime World blogu i vy a přispějte vašimi příspěvky, všichni jste vítáni.
Zajímavosti:

- Přes 1000 obrázků
- 300 Wallpapperů
- přes 200 gifů


Osud

1. září 2011 v 2:07 | Bukva |  Ostatní
Osud je známo u lidí něco, čemu se člověk nevyhne a ani s tím nepohne. Je to něco co už bylo předem dáno a člověk s tím může dělat co chce, klidně i jít za hranici svých možností, ale nebesa to nedovolí. Pokud to tomu člověku nebylo dáno, nesplní se to. Jde o to, co člověku může být dáno a co ne. Co bylo člověku předurčeno právě závisí na těchto věcích. Ne vše je člověku předurčeno, ale pokud se bude člověk prát s něčím co by bylo v rozporu s osudem, tak toho člověk stejně nedosáhne. Jenže pokud se bude snažit až moc, může si pak právě myslet asi to co si můžu třeba myslet já nebo ostatní, kteří už se na něco dost snažili, že osud skutečně existuje.


Osud zvaný program

Já ale osudu říkám trochu jinak a nemám pro to pojmenování. Dejme tomu že tenhle svět nazvu jakýmsi programem či hrou a to je celý vesmír + náš svět. Mám k tomu taky několik dobrých důvodů. Změnit program může kde kdo a to samé platí s hrou a dalšími věcmi. Zamysleli jste se někdy i nad tím, jestli nejsme všichni součástí programu a my jsme jen figurky? Samozřejmě to lidi necítí, protože si myslí že jednají normálně a běžně, ale přitom to je program, který jen určitý objekt plní daty, musí je plnit tak aby ten daný objekt správně fungoval či jinak řečeno si nevšiml něčeho podezřelého.
Bermůdský trojúhelník je plný záhad, je tu zde právě možnost vysvětlení proč právě celá galaxie je jeden velký program. Když zmizí lidi a loď zůstane, stejně tak letadlo a jiné věci a zmizí jen lidi zvané objekty. Je to logické vysvětlení. Daná část prostoru nese v sobě systématickou chybu, kde určitý druh dat se ztrácí (maže). Může se jednat i o určitý druh viru, který smaže určitý druh objektu na daném místě. Možná mě budete mít za blázna, kdybych řekl, že bermůdský trojúhelník je vir a my všichni tady kolem jsme součástí programu. Vše je to jen teorie, ale dost mě o tom přesvědčuje.
Konec s řečmi programu a vraťme se k tomu osudu.


Zážitek jako příkladPovím vám teď něco co se mi stalo právě před nedávnem a věřím tomu, že v tom není jen smůla, je to dílo ďábelské, pokud si to pozorně přečtete a pochopíte tomu co jsem napsal:

Hrál jsem poker, naštěstí to byl freeroll, mohl jsem jen získat. Zápas se mi vedl skvěle, jenže pak kdy jsem měl dost čipů mi začli chodit podezřele vysoké karty na ruku a nutilo mě to pořád hrát i když jsem nechtěl a chtěl jsem už jenom dočekat turnaj abych rovnou postoupil mezi 100 dalších, kteří postoupí na placený turnaj, měl jsem dost vysoký náskok.
Ty vysoké karty co mi chodili do ruky mi přinášeli smůlu a když jsem pak dostal ještě něco lepšího a zase stejně prohrál, tak jsem si trochu zkomplikoval situaci a přestal hrát jakýkoliv karty abych hlavně vydržel se probojovat do první stovky, stále jsem měl dostatek čipů na to abych to dočekal.
V duchu jsem si říkal: Nezahraju žádné karty kromě A,A(eso, eso) do ruky. Když jsem byl okolo 70. místa a zbývalo 103 hráčů, dostal jsem do ruky A,A, které bylo pro mě smrtelné.
3,4,7,5,4 spadlo na stůl a já se strachoval aby nikdo neměl kartu do postupky, byli proti mě dva hráči, jeden absolutně nic neměl a ten druhý měl právě tu 6 do postupky a měl v ruce A,6. Takže A,A bylo poraženo A,6 ve hře smolným vložení karet na stůl, jenže to není vše. Ty karty vpadli těsně předtím než se rozhodlo o 100 postupujících a skončil jsem 102, aby tak trochu osud zakryl stopy, ale já to dokonale prokoukl.

Shrneme si to:

Mám veliký náskok v turnaji že mi stačí čekat. Osud mi chce schválně v tento den znechutit náladu tím že skončím aniž bych to očekával, to byl celý plán osudu. Takže to udělal tak, abych byl přinucen hrát dobré karty jako to dělá každý dobrý pokerový hráč abych nebyl za blbce. Pak když už jsem měl méně čipů, tak jsem se soustředil jen na to zahazovat karty, jedinné co bych hrál tak jen to, kdybych dostal do ruky A,A. Právě v tomto momentě se tu nachází několik sporů:

1) A,A člověku dojde tak jednou za stovky her, vyjímečně někdy desítky, ale to se pak znovu neopakuje
2) dojde to ve chvíli, kdy skončím a pak když se hraje další hra, tak skončí turnaj a 100 hráčů postupuje
3) když vemem v úvahu že hráč drží A,A a soupeři něco výrazně menšího a dokonce bez páru, jen tu tak 90% šance, že proti těm 3 hráčům tato kombinace vyhraje.
4) A,6 je dost dost těžký porazit A,A, už kvůli tomu že mu za prvé držím eso jako nejvyšší kartu a tu druhou mám do páru, takže ho může zachránit jen vpadnutím 2 nebo 3 šestek na stůl a nebo spadnutím postupky na stůl a musel by do postupky mít zrovna tu kartu 6, což znamená že je asi tak 5% šance, že A,6 porazí A,A.

K závěruToto byl můj příklad a proslov jak to je a zdůvodnil jsem tu z jednoho příkladu spousta a spousta důvodů, které nasvědčují tomu, že opravdu osud existuje, když to osudu nejde, šáhne do člověka nejhluběji do jeho nitra tak, aby tzv. změnil situaci tak aby osud dopadl tak jak byl předurčen.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Věříte na osud?

Ano
Ne

Komentáře

1 katt-chan katt-chan | 2. září 2011 v 15:53 | Reagovat

už se mi párkrát stalo že osud nebyl po boku štěstí a já byla v háji jako dá se to dost přirovnat k té tvé pokerové hře
škoda už jen kousíček a mohl si být ve stovce tomu já říkám schválnost osudu :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama